Slovíčko na záver

Autor: Mária Schumerová | 28.4.2017 o 0:10 | (upravené 28.4.2017 o 18:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Úspešne sa nám podarilo zrealizovať projekt Kolobeh vody v prírode. Stalo nás to veľa úsilia. Nielen nás žiakov, ale aj našu pani učiteľku, našich rodičov, našich starších spolužiakov a ďalšie pani učiteľky, ktoré nám pomáhali.

Áno stálo nás to aj veľa času. Ten čas však nebol len tak premárnený. Zhrnieme si , čo sa postupne dialo. Niekoľko týždňov naspäť sa nás naša pani učiteľka spýtala, či chceme realizovať projekt. Nevedeli sme, čo to taký projekt je. Takže ako prvé sme sa oboznámili s tým, čo je projekt a aký je jeho cieľ.

Cieľom realizovaného projektu bolo postupnými krokmisa naučiť  čo najviac o vode, jej skupenstvách, kolobehu vody v prírode a význame vody pre život. Vyvrcholením 20 hodinovej činnosti bola príprava a realizácia divadelného predstavenia na danú tému. Pomáhal nám portál Kozmix, kde už máme svojho kamaráta Kozmixa.  Pomocou interaktívnych prostriedkov nám pomáhal prekonávať nástrahy projektu. 

Každý skvelý projekt musí mať svoj plán. Presne tak sme urobili aj my. Pracovali sme v tímoch.

Naše skupiny, ktoré vznikli hrou sa volali Žraloky, Kvapôčky, Vločky, Vodné tornádo, Vodná para, Mraky. Super! Nie? 

Počas realizácie projektu nás občas navštívil Kozmix. Kozmix je mimozemšťan a podľa toho sa aj správal. Bolo to neskutočné. My sme sa sním skamarátili a stal sa našim slušným a múdrym kamarátom. Robili sme veľa zaujímavého, pokusy s vodou, učili sme sa o vode pri vode, učili nás naši starší spolužiaci, tvorili sme kolobehy vody z odpadového materiálu, stali sme sa spisovateľmi a písali básničky a pesničky, vyrábali sme kostýmy a kulisy na naše divadelné predstavenie. Naučili sme sa slušnému správaniu, pracovať v tímoch, pomáhať si navzájom, tolerovať názory iných. 

Vyvrcholením našej dlhej a náročnej práce bola prezentácia divadielka Púť kvapky vody, ktorá sa všetkým prítomným veľmi páčila. ... a povieme vám, nám žiakom sa takéto projektové vyučovanie veľmi ale veľmi páči.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prečo sa na verdikt v nástenkovom tendri čakalo desať rokov?

Prípad stále nie je na konci. Odvolanie exministrov bude riešiť Najvyšší súd, ktorý naťahuje aj kauzu tunelovania nebankovky, za ktorou je Jozef Majský.

TECH

Microsoft vydal veľkú aktualizáciu pre Windows. Pozrite si novinky

???????Je zadarmo pre všetkých používateľov Windows 10.


Už ste čítali?